Znáte to. Dlouhé hodiny, dny, týdny či měsíce píšete text, který chcete prezentovat v naprosto perfektním stavu. Ať už se chystáte odevzdat seminární práci, tisknete letáky, publikujete články na webu nebo se chcete proslavit svou literární tvorbou, uděláte vynikající první dojem, když budou vaše texty bezchybné. Pokud v nich vaši čtenáři, učitelé nebo potenciální zákazníci najdou chyby, mohou si o vás udělat zcela jiný obrázek, než byste si přáli. Texty plné chyb snižují vaši důvěryhodnost a některé z osob, které jste chtěli oslovit, jimi můžete odradit úplně.

Nemusíte skvěle zvládat českou gramatiku ani pravopis – to nechte na mně. Ve vašich textech najdu každou chybu a opravím ji. Nejste si jisti volbou slov? Nevíte si rady se slovosledem? Chcete, aby váš text dobře zněl? I s tím vám pomůžu. A pokud si nebudu jistá, co jste některou z vět chtěli říct, zeptám se vás – chci, aby váš text vyzněl přesně tak, jak jste zamýšleli.

Jaké druhy korektur nabízím?

Základní korektura

V rámci základní korektury vám zkontroluji gramatiku a pravopis, opravím překlepy a základní typografické chyby. Z vašeho textu tak zmizí např. chyby ve velkých písmenech, v čárkách, v psaní i/y a s/z, ve skloňování a časování nebo v psaní čísel. Pokud byste se ze svých chyb chtěli poučit, mohu vám také vypracovat analýzu nejčastějších chyb a vysvětlit jejich správné psaní.

Kolik to stojí?

Rozsah textuCena
1–25 NS64 Kč / NS
26–60 NS59 Kč / NS
61+ NS54 Kč / NS

Příplatek za vyznačení opravených chyb: 10 Kč / NS

Příplatek za korekturu dokumentu ve formátu PDF formou poznámek: 10 Kč / NS

Analýza nejčastějších chyb a jejich vysvětlení: 1–25 NS za 149 Kč, 26–60 NS za 199 Kč, 61+ NS za 299 Kč

Rozšířená korektura

Rozšířená korektura zahrnuje vše, co korektura základní. Kromě toho ve vašem textu opravím také stylistiku. Co si pod tím můžete představit? Nejčastěji opravuji pořadí slov ve větě, užití špatných předložek, opakování stejného slova pořád znovu a znovu (pokud to není záměrné) nebo zbytečně složitá a zamotaná vyjádření. Po tomto typu korektury bude váš text čtivý, srozumitelný a vaše čtenáře zaujme.

Kolik to stojí?

U rozšířené korektury stanovuji cenu až poté, co mi text pošlete a já se s ním seznámím. Některé texty totiž potřebují jen lehce „uhladit“, u jiných jsou nutné rozsáhlejší změny. Můžeme se také dohodnout, že vám navrhnu několik variant úprav a vy si sami vyberete tu, která vám nejvíc sedne. Nebo budete chtít všechny provedené opravy vyznačit. To vše ovlivní výslednou cenu korektury. Abyste měli alespoň trochu představu, rozšířená korektura začíná na 89 Kč / NS.

Co je to ta NS?

Pod zkratkou NS se skrývá normostrana. 1 normostrana je 1 800 znaků včetně mezer. Počet normostran tedy zjistíte, když celkový počet znaků vašeho textu vydělíte 1 800. Při kalkulaci ceny korektury zaokrouhluji nahoru na poloviny NS.

Za jak dlouho dostanete opravený text?

Na základě vaší poptávky vám pošlu cenovou nabídku a návrh termínu dodání. Pokud vše odsouhlasíte, vystavím vám fakturu s údaji k platbě. Do práce na korektuře vašeho textu se pustím po zaplacení faktury a připsání stanovené částky na můj účet (v případě, že na korekturu spěcháte, mi můžete poslat potvrzení o zaplacení z vašeho internetového bankovnictví). Podle délky textu vám jej zašlu opravený nejdříve za tři dny. Pokud to bude v mých možnostech, ráda provedu korekturu vašeho textu do 1–2 dnů. V takovém případě účtuji expresní příplatek: 30 % z celkové ceny při doručení do dvou dnů (48 hodin), 50 % z celkové ceny při doručení do jednoho dne (24 hodin).

Všechny uvedené ceny jsou konečné, protože nejsem plátcem DPH.

Těším se na vaše texty! 🙂