Jmenuji se Lenka Hlaváčová.

Angličtina je mou životní láskou a miluju, když můžu ostatním ukazovat, jak je krásná, dokonalá a neuvěřitelně fascinující.

Jsem vděčná, že můžu na cestě poznávání angličtiny pomáhat motivovaným lidemVěřím, že chuť se angličtině věnovat je tím nejdůležitějším předpokladem pro to, abyste ji zvládli.

Vím, jak těžké je naučit se cizí jazyk. Cítíte se nejistě, v hlavě máte myšlenku, kterou byste chtěli říct, ale ať hledáte, jak hledáte, ta správná slova jsou v mozku zahrabaná tak hluboko, že je nenajdete. Anebo najdete, ale pozdě. A ještě navíc nevíte, který slovesný čas byste vlastně měli použít.

Zkoušíte to znovu a znovu, mezi prací a dalšími aktivitami hledáte aspoň chvilku volného času, který byste angličtině mohli věnovat… Je to těžké, ale vy víte, že to chcete dokázat. A já věřím, že právě proto to dokážete.

Lidé za mnou často přichází s těmito problémy:

  • Angličtinu se už dříve dlouho učili, dostali se na mírně nebo středně pokročilou úroveň a chtějí se zlepšit.
  • Chtějí si připomenout, co všechno od dob ve školních lavicích zapomněli.
  • Chtějí na své znalosti navázat a jít dál – naučit se nová slovíčka, dopilovat gramatiku a konečně se pořádně rozmluvit.
  • Někteří z nich dokonce chtějí své učení završit zkouškou B2 First (FCE) nebo C1 Advanced (CAE).

A v takové situaci moc ráda nabídnu pomocnou ruku. Pokud jste na tom podobně i vy, ozvěte se mi.

Kdo jsem?

Angličtina mě provází celý můj život. Nevzpomínám si, že bych kdy žila bez ní. I v mých vzpomínkách z raného dětství hrají velkou roli pohádkové knihy v angličtině a dnes již klasický seriál Angličtina pro nejmenší.

Ve škole byla angličtina mým nejoblíbenějším předmětem a obrovský kus volného času jsem strávila v jazykových kurzech, protože učit se angličtinu pro mě byla skvělá zábava.

Když přišel čas na výběr vysoké školy, nebylo co řešit – vystudovala jsem anglickou filologii na Filozofické fakultě v Olomouci. Díky své lásce k jazykům a vyprávění příběhů jsem vystudovala také českou filologii. Díky tomu jsem získala vhled do systému obou svých nejoblíbenějších jazyků a pochopila, jaké nástrahy čekají při učení angličtiny právě na nás.

Lake Louise, kanadský národní park Banff

V průběhu studia jsem dvakrát odjela na dlouhodobý pobyt v Británii. Nejprve na studijní, zaměřený na vzdělávání, pak na stáž na jazykové škole. Nakonec jsem složila jazykovou zkoušku CPE na nejvyšší úrovni C2.

V roce 2015 jsem angličtinu začala naplno učit a zjistila jsem, že přesně to chci dělat celý život. Od té doby se výuce věnuji neustále jen s roční přestávkou, kdy jsem 10 měsíců pracovala v kanadském Torontu a 6 týdnů cestovala napříč Kanadou od Atlantiku po Tichý oceán.

Učení miluji. Je úžasné pozorovat, jak se angličtina mých studentů zlepšuje a oni díky tomu dosahují svých cílů – zvládnou se domluvit na dovolené, podaří se jim online pracovní schůzka, složí jazykovou zkoušku nebo mají skvělý pocit z toho, že konečně začali mluvit.

Moc ráda pomůžu i vám. Napište mi a probereme to.